Сексуальна амінокислота

Струнке підтягнуте тіло, чудова фігура без грама зайвого жиру, активність, бадьорість і як наслідок – успіх у протилежної статі. У такій чудовій формі мріють бачити себе мільйони чоловіків і жінок, нехтуючи очевидним: ми є те, що ми їмо.

І основу нашого раціону повинні становити не пончики і плюшки, чий шкоду безсумнівний, а корисні продукти, що містять корисні речовини. Одне з таких речовин – аргінін.

Аргінін: що собою представляє

З кожним роком він набуває все більшої популярності серед завсідників спортивних клубів і прихильників здорового способу життя завдяки своїм чудовим і, треба сказати, дещо специфічним – в хорошому сенсі – властивостями.

Строго кажучи, аргінін – це амінокислота, причому відноситься до групи умовно замінні: він може синтезуватися організмом самостійно, але лише при сприятливих умовах, в дуже обмеженій кількості і в певному віці. Саме тому так важливо піклуватися про те, щоб в раціон входили продукти, багаті цим речовиною. А от бідна аргініном дієта завдасть організму чималу шкоду.

Головна функція аргініну – участь у виробленні і транспортуванні окису азоту. Взагалі ж без цієї амінокислоти утворення окису азоту в принципі неможливо. До недавніх пір, на загальну думку фахівців вважалося, що азотисті сполуки можуть завдати організму один лише шкоду.

Однак наприкінці 1990-х років вчені зуміли провести справжню революцію своїм відкриттям: виявляється, вони корисні для людини і ще як! За що, до речі, ці вчені були удостоєні Нобелівської премії.

Тільки за одне це якість аргінін можна було б сміливо поставити в ряд найважливіших для здоров'я речовин. На щастя, цим властивості амінокислоти не вичерпуються.

...яку користь приносить...

Один з найбільш сильних ефектів аргініну – судинорозширювальний. Амінокислота розслабляє спазмовані судини, розсовує їх стінки, дозволяючи крові легше і швидше циркулювати по організму, ніде не затримуючись довше покладеного і вчасно доставляючи поживні речовини до всіх тканин і органів.

В результаті поліпшується робота серцевого м'яза, знижується кров'яний тиск, підвищується активність головного мозку, напитанного киснем завдяки потужному кровотоку.

Прискорене кровообіг позбавляє від відчуття холоду і оніміння в кінцівках, дарує енергію. А прилив крові до статевих органів і чоловіків, і жінок в рази підвищує потенцію та лібідо, посилюючи сексуальне бажання і роблячи інтимне життя набагато повніше, активніше і різноманітніше.

Для чоловіків аргінін незамінний. Як і будь-яка інша амінокислота, він входить до складу білка – головного будівельного матеріалу м'язів. Без нього сформувати притягує заздрісні і захоплені погляди торс – завдання абсолютно нездійсненне.

Саме тому культуристи, спортсмени і звичайні чоловіки, що прагнуть завжди бути на висоті, не нехтують аргініном і нерідко включають у меню, що його містять продукти або приймають його вигляді активних біодобавок.

Примітно, що ця амінокислота не тільки розцвічує сексуальне життя яскравими фарбами, але і бере участь в сперматогенезе, покращує якість насінної рідини. Ось чому в збільшених дозах вона корисна тим, хто планує поповнення в сімействі.

Користь аргініну для жінок не менш велика. Він не тільки допомагає тримати вагу на оптимальному рівні, але й спалює утворилися з роками запаси. Інше чудове властивість цієї амінокислоти – позбавляти від апатії, покращувати настрій і обдаровувати позитивним відношенням до себе та світу.

Якщо в організмі аргініну достатньо, то похандрить і подепрессивничать ну ніяк не вийде. Відбувається це завдяки своєчасній виробленню серотоніну – гормону радості, – в якій аргінін також задіяний.

Чимало в цій амінокислоти та інших достоїнств:

  • вона бере участь у передачі нервових імпульсів, завдяки чому поліпшується робота всієї нервової системи;
  • активно задіяна в імунних процесах;
  • будучи потужним антиоксидантом, речовина захищає клітини від дії вільних радикалів, шкоди яких добре відомий;
  • приємна новина для жінок і в тому, що аргінін входить до складу колагену – він відповідальний за відновлення, красу, сяйво і молодість шкіри, а також за еластичність м'язів і відмінний стан хрящів;
  • він сприяє прискоренню метаболічних процесів, допомагаючи організму швидше засвоювати надходять ззовні речовини і ліквідувати жирові запаси;
  • користь цієї речовини для людей з підвищеним очним тиском безсумнівна – воно знижує навантаження на живлячі судини очей і розслабляє їх, таким чином знижуючи тиск всередині ока;
  • аргінін допоможе впоратися з болем, викликаної спазмами м'язів шлунка, а також менструальними болями;
  • покращує роботу печінки, сприяє позбавленню її від токсинів, а значить і очищення всього організму від отруйних отрут;
  • речовина виводить з внутрішніх органів і тканин аміак;
  • чим більше в організмі аргініну, тим швидше заживають зовнішні рани, забиття, порізи.

...якої шкоди завдає...

Добова доза аргініну для дорослої людини – 6-10 г, граничний максимум – 20 р.

Якщо постійно перевищувати дозування, амінокислота може завдати організму шкоди: шкіра і хрящі почнуть товщати. Насторожити повинні загальна слабкість, порушення травлення, блювання, діарея, часті болі в животі.

Втім, деяким людям чистий аргінін і утримуючі його продукти і зовсім протипоказані. Користі від нього в такому випадку не чекай, а от шкода – неминучий. У числі стоп-діагнозів – важкі нервові розлади, наприклад шизофренія, зараження вірусами, артрит, всілякі інфекції, захворювання, пов'язані з порушенням синтезу сечовини.

Майбутні матусі, а також ті, хто годує малюка груддю, повинні відмовитися від додаткового прийому амінокислоти, як і діти і підлітки до 18 років – це речовина бере участь у синтезі гормону росту і в підвищених концентраціях може призвести до посиленої його виробленні. Звичайно ж, аргінін протипоказаний людям з індивідуальною його непереносимістю.

...в яких продуктах міститься

Сьогодні чистий аргінін можна купити як біодобавки. Для багатьох бодібілдерів, що стежать за своєю зовнішністю жінок, а також тих, чия сексуальна життя заграла новими фарбами після знайомства з цією речовиною, капсули аргініну – справжній порятунок.

Тим більше що після 30 років організм, в якому запускаються закладені в нас природою механізми старіння і самознищення, перестає виробляти цю амінокислоту самостійно.

Вихід – збалансований раціон. Адже деяке його кількість міститься в звичних нам продуктах харчування. І користь від натурального, природного аргініну набагато вище, ніж від капсульного, штучного.

У числі лідерів за вмістом аргініну – гарбузове насіння, деякі види горіхів, м'ясо, курячі яйця, бобові, злакові, риба (наприклад тунець, камбала, короп, тріска) і морепродукти. Скласти щоденне меню таким чином, щоб у ньому було достатньо продуктів, що містять корисну амінокислоту, допоможе наведена нижче таблиця.

Назва продукту Вміст аргініну в 100 г продукту, г
Гарбузове насіння 5,3
Арахіс 3,5
Кунжут 3,3
Кедрові горіхи 2,4
Волоські горіхи 2,3
Горох 2,2
Квасоля 2
Тунець 1,8
Куряче філе 1,4
Свинина 1,4
Яловичина 1,2
Гречаний хліб 1
Нешліфований рис 1
Тріска 1
Яйця 0,8
Кефір 0,8
Пшеничне борошно 0,6
Жирне коров'яче молоко 0,1

Читай також: